Пасха наша – Христос!

Чуючи про стихійні лиха, епідемії, катастрофи та війни, кожна людина в глибині свого серця мріє, щоб її це оминуло. Бажати – одне, а втілювати мрії у практику – інше. І кожен по-різному вирішує ці питання. Хтось їде в далекі від військового конфлікту регіони, інший з метою профілактики хвороби робить щеплення, хтось, запобігаючи крадіжці, вставляє броньовані вікна й двері. Дехто молиться й сподівається на милість Бога.

Єврейське слово Песах позначає юдейську Пасху. Воно пов’язане зі словом пасах (івр. פסח – минув, пройшов повз), яке нагадує про те, що ангел-губитель проминув єврейські будинки, знищуючи первістків Єгипту. Одною з умов, що гарантували безпеку, були помазані кров’ю жертовного агнця одвірки. Справа у тому, що безпека людини пов’язана не тільки з її бажанням, але й із конкретною дією.

Великдень або Воскресіння Христове – головна подія церковного календаря, найдавніше й найважливіше християнське свято, що відзначалося ще за часів апостолів. Це центр всієї біблійної історії й фундамент християнського вчення. Апостол Павло вчив: «Наша пасха – Христос, заколений за нас». Воскреснувши в третій день, Він через сорок днів вознісся на небо, щоб незабаром з’явитися знову, проте вже не як жертва й лагідний Агнець, але як грізний і праведний суддя.

Однак Бог милостивий і не хоче смерті грішника, але щоб він був врятований од вічної загибелі. Для цього оголосив умову: «віруй в Господа й спасешся ти і твій дім».

Пролита кров Спасителя є гарантією Його любові, милості, а також безпеки віруючого. Під час останнього винищення землі це стане рятівним знаком. Господь обіцяє при відплаті беззаконникам обійти наші душі стороною.

Напередодні радісного свята Воскресіння Христового від щирого серця хочеться побажати всім читачам газети: нехай усі біди обійдуть ваші душі стороною.