На що сподіватися в новому році?

Проглянув нещодавно заголовки новин за деякий час і був здивований широким спектром сподівань нашого народу. Проаналізувавши, прийшов до певних висновків.
Перше місце, безумовно, займає сподівання на підвищення зарплат. Потім йдуть повідомлення про очікування безвізового режиму з Європою. А далі — надії на якість реформ, більш ефективну владу, мирне небо, можливість схуднути за декілька днів, отримання «рятувальних» пільг… і нічого про душу. Хтось розчаровано підсумовує: «Нам уже сподіватися нема на що». А дехто ще бадьориться: «Поки дихаю — надіюся!» Кмітливі ж реалісти дають пораду: «Треба чекати кращого, а бути готовим до гіршого».
І так кожного разу, як по колу, з настанням Нового року знову хапаємося за кожну соломинку надії, аби тільки справдилося намріяне. Потім все поступово завмирає і пробуджується з наближенням чергових новорічних свят. А невдоволення з’їдає останні крихти щастя.

От і знову кожного хвилює, що ж очікує нас за завісою 2017-го?

Вимушений декого розчарувати — буде те саме, що й у минулому році… у випадку, якщо не оновимося ми! Знову будуть проблеми з грішми, неефективною владою, беззаконням, слабким здоров’ям… Нас з новою силою дратуватимуть невирішені проблеми і порожні обіцянки на покращення. А потім чергове розчарування, зневіра, депресії… Бо найголовніша проблема, яку потрібно вирішувати,— не в матеріальній площині, а в моральній. Духовній, коли хочете.

Ось про що нас вже давно попереджено, причому неодноразово! Ще дві тисячі років тому Євангелія повідала: «Знай же ти це, що останніми днями настануть тяжкі часи. Бо люди будуть тоді самолюбні, грошолюбні, зарозумілі, горді, богозневажники, батькам неслухняні, невдячні, непобожні, нелюбовні, запеклі, осудливі, нестримані, жорстокі, ненависники добра, зрадники, нахабні, бундючні, що більше люблять розкоші, аніж люблять Бога,— вони мають вигляд благочестя, але сили його відреклися. Відвертайсь від таких!» (2 Тимофія 3, 1–5). Таку жахливу картину людства маємо сьогодні.

«Що за безвихідь?»— скажете ви. Якраз ні! Вихід є!!! Знову ж таки в Євангелії: «Прийдіть до Мене,— закликає Христос,— всі струджені та обтяжені,— і Я вас заспокою!» (Матвія 11, 28).
Ось він, правильний напрям сподівань!

Тож нехай новий рік потішить нас приємним життям, внутрішнім задоволенням і благословеннями Божими!

І ще: більшість проблем зникає сама собою, якщо жити за принципом «Велике надбання — то благочестя із задоволенням» (1 Тимофія 6, 6).