Сімейні дрібниці

Хтось з мудреців назвав сім’ю переддвер’ям раю або пекла. І це не абстрактне філософське обґрунтування, а реальність, підтверджена практикою життя. Саме в родинному середовищі пізнаються такі поняття як любов і ненависть, вірність і зрада, щастя й недоля. Однак не секрет, що всім хочеться сімейного затишку, теплих відносин і дружніх почуттів. Де вони беруться? Можливо, звучатиме дивно, але назбирують їх в щоденних дрібничках, які розкидані по всьому дому: кілька секунд уваги, одне співчутливе слово, схвальний жест, здивований погляд, приємна посмішка.

І це не весь потенціал пального матеріалу для домашнього каміна, погрітися перед яким збирається сім’я. Дрібнички, наче полінця дров, заготовлюються всіма членами родини. Тоді фатальний вислів: «В сім’ї не без виродка» промине стіни нашого дому.

Одного лікаря здивували слова відомого єврейського рабина, який прийшов на прийом до нього із своєю дружиною. Коли той запитав про мету їхньої появи, то почув наступне: «Лікарю, нам болить нога!» І це не показний на людях вислів, а та дрібничка, яка називається проникливим співчуттям — «…нам болить..!»

Давайте не обходити такого стану взаємної любові, яка проявлятиметься в дрібничках протягом відведеного нам життя. І тоді табличку із словом: «Щастя» — можна сміливо прибивати вже не на переддвер’я, а на самі двері нашої сім’ї.